شنبه, 29 دی 1397
آگهی
آگهی
آگهی

تبليغات

جهت درج تبليغات خود در اين وب سايت با

شماره 05337220130

تماس حاصل فرماييد

وب سايت نامه گناباد معتبرترين پايگاه خبري شهرستان گناباد

تحصیل 2500 دانش‌آموز در مدارس غیردولتی گناباد PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه 16 مهر 1393 ساعت 09:18

رئیس اداره آموزش و پرورش گناباد از تحصیل 2 هزار و 500 دانش‌آموز در مدارس غیردولتی گناباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گناباد، سید محمد مهدوی ظهر امروز در جلسه شواری مشورتی فرهنگی اجتماعی شهرستان اظهار داشت: آموزش و پرورش گناباد در زمینه آموزش بسیار موفق عمل کرده و از لحاظ فنی و حرفه‌ای از امکانات بی‌نظیری برخوردار است.

وی افزود: در زمینه مدارس غیر دولتی هم بسیار موفق هستیم به طوریکه در گناباد 68 مرکز غیر دولتی فعال وجود دارد که بیش از 2 هزار و 500 دانش‌آموز را به خود اختصاص داده‌اند و از سطح کیفی بالایی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: طبق آمار 67 درصد قبولی دانش‌آموزان در دانشگاه‌ها مربوط به مدارس غیر دولتی بوده که در استان بی‌نظیر است و این کمک زیادی را در بخش آموزشی و فرهنگی برای ما به همراه دارد.

رئیس اداره آموزش و پرورش گناباد تصریح کرد: دیگر نکته مثبت مدارس غیر دولتی اشتغال‌زایی است که حدود 400 نفر حقوق‌بگیر مراکز غیر دولتی هستند که استخدام آموزش و پرورش نیستند.

وی افزود: تابستان امسال نیز نزدیک به 300 نفر برای گزینش به استان و استخدام در مراکز جدید غیر دولتی معرفی شدند.

مهدوی افزود: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های آموزش و پرورش نداشتن مجوز مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها است.

وی گفت: بر این عقیده هستیم که طبق قانون تصویب شده در مجلس، متولی پیش‌دبستانی‌ها آموزش و پرورش است که نیروهای مدرس آن گزینش شده و سرپرست‌های مشخص شده دارند و تمام ضوابط آموزش و پرورش نظارتی است اما با این وجود در کنار آن یک مدرسه پیش دبستانی بدون مجوز آموزش و پرورش تأسیس می‌شود که متأسفانه مجبور به پلمب می‌شویم و این سبب اعتراض خانواده‌ها و نگرانی آموزش پرورش شده است، چرا که هنگام وقوع حادثه هیچ‌کس پاسخگو نیست.

مهدوی افزود: از ابتدای سال 92 به این مراکز تذکر داده‌ایم و خواهش می‌کنیم برای دریافت مجوز که 50 هزار تومان هزینه دارد، اقدام کنند.

رئیس آموزشکده پسران نیز در ادامه گفت: فرهنگ‌سازی در کشور نیاز به برنامه‌ریزی گسترده‌ای دارد که در این جلسه نمی‌توان به آن اشاره و راهکار مناسب برای حل آن ارئه کرد.

پارسا با اشاره به موضوع بیکاری گفت: باید این زمینه را فراهم کنیم که دانشجویان ما کارآفرین باشند نه کارجو و در این راستا اقدامات اساسی صورت دهیم تا جوانان به سمت کار روی آورند و از مدرک‌گرایی جلوگیری شود.

 

اضافه‌ كردن نظر


.

 

تبادل لینک

نامه گناباد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب و تغییرات سایت خود آگاه میشوید.تاریخ

آمار بازديدكنندگان

هرگونه کپی برداری از مطالب این وب سایت  فقط در صورت درج لینک سایت مجاز است


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به هفته نامه نامه گناباد می باشد
support by sabokro: sabokro_ce@yahoo.com