شنبه, 29 دی 1397
آگهی
آگهی
آگهی

تبليغات

جهت درج تبليغات خود در اين وب سايت با

شماره 05337220130

تماس حاصل فرماييد

وب سايت نامه گناباد معتبرترين پايگاه خبري شهرستان گناباد

تولید برق هسته ای توجیه اقتصادی دارد PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 28 مرداد 1393 ساعت 21:52

معاون سازمان انرژی اتمی ایران خبر داد

فعالیت ۱ میلیون پزشک در حوزه‌های پزشکی انرژی اتمی

معاون سازمان انرژی اتمی ایران گفت: استفاده یک میلیون نفری در حوزه پزشکی از انرژی اتمی از دستاوردهای مستقیم و تقویت غرور ملی و باور به توانمندی‌های داخلی نیز از دستاوردهای غیر مستقیم این انرژی نو است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، محمد احمدیان ظهر امروز در مراسم افتتاحیه ششمین کنفرانس مهندسی برق و الکترونیک ایران در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد اظهار کرد: برنامه هسته‌ای یکی از برنامه‌های چالش برانگیز در سطح ملی و بین المللی است.

وی افزود: برنامه هسته‌ای دارای دستاوردهای مستقیم و غیر مستقیم در حوزه صنعت، کشاورزی، پزشکی و تولید انرژی است که استفاده یک میلیون نفری در حوزه پزشکی از انرژی اتمی از دستاوردهای مستقیم و تقویت غرور ملی و باور به توانمندی‌های داخلی نیز از دستاوردهای غیر مستقیم این انرژی نو است.

احمدیان با توجه به افزایش 4 برای مصرف برق در دنیا در 40 سال اخیر، درباره تصمیم گیری استفاده از انرژی اتمی در برق ایران گفت: استفاده از برق هسته‌ای تصمیم بدون پشتوانه علمی و نگاه سیاسی به مسائل نبوده و مطالعات درباره انرژی هسته‌ای ایران به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بر می‌گردد.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران، نگاه اقتصادی به انرژی برق برای انتخاب گزینه مناسب تولید برق را امری مهم قلمداد کرد و افزود: انرژی هسته‌ای می‌تواند برای کشور توجیه اقتصادی داشته باشد اما عامل تعیین کننده قیمت سوخت است.

وی تصریح کرد: در نیروگاه گازی اکثر هزینه‌ها، سوخت است اما مزیت انرژی هسته‌ای، هزینه سوخت بوده و احداث نیروگاه هسته‌ای یک سرمایه گذاری بلند مدت است و در یک بازه طولانی مردم از برق ارزان تری استفاده می‌کنند.

احمدیان با اشاره به افزایش 13 درصدی تولید برق با انرژی هسته در 40 سال گذشته در جهان، تصریح کرد: درحال حاضر در کل جهان 429 واحد هسته‌ای با 380 مگاوات برق تولیدی مورد بهره برداری، 76 واحد با ظرفیت تولید 7800 مگا وات در حال ساخت و 95 واحد با ظفیت 108 هزار مگا واتن در حال برنامه ریزی است.

وی خاطر نشان کرد: متوسط زمان ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای بین سال‌های 2003 تا 2013 میلادی، 5.9 سال بوده که عوالی نظیر مشکلات مالی، فراهم نبودن نیازمندی‌های لازم و عدم پذیرش در بین افکار عمومی در افزایش زمان ساخت نیروگاه‌های اتمی تاثیر گذار بوده است.

 

اضافه‌ كردن نظر


.

 

تبادل لینک

نامه گناباد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب و تغییرات سایت خود آگاه میشوید.تاریخ

آمار بازديدكنندگان

هرگونه کپی برداری از مطالب این وب سایت  فقط در صورت درج لینک سایت مجاز است


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به هفته نامه نامه گناباد می باشد
support by sabokro: sabokro_ce@yahoo.com