شنبه, 29 دی 1397
آگهی
آگهی
آگهی

تبليغات

جهت درج تبليغات خود در اين وب سايت با

شماره 05337220130

تماس حاصل فرماييد

وب سايت نامه گناباد معتبرترين پايگاه خبري شهرستان گناباد

آموزش و پرورش با پرهیز از سیاست زدگی باید گام های موثر در جهت پیشرفت بردارد PDF چاپ نامه الکترونیک
پنجشنبه 29 خرداد 1393 ساعت 08:16

به گزارش ندای گناباد، «سید محمد مهدوی» در جلسه معارفه خود به عنوان مدیریت جدید آموزش و پرورش گناباد، نقش آموزش و پرورش را در آینده تحولات کشور، نقشی محوری و کلیدی دانست و افزود: این نقش مهم بر ضرورت بررسی ویژگی های کنونی آموزش وپرورش می افزاید. برای برنامه ریزی آینده و حضور قوی در عرصه تحولات اندیشمندانه جهان، راهی جز نقد شرایط حاضر و یافتن نقاط کاستی نظام و ارائه راهکاری برای بهبود آنها نمی ماند و همین سبب لازم است کارایی یا ناکاریی آموزش و پرورش مورد بحث قرار گیرد.

وی ادامه داد: امروز وضعیت کنونی آموزش و پرورش ما را مجاب می کند بیش از گذشته در راه خدمت به آینده داران و آینده سازان این مرز و بوم گام برداریم چرا که فرزندانمان به شدت در خطر آلودگی هایی هستند که نا خواسته در فضای سترگ اطلاعاتی و سایبری وجود دارد و هر یک از این آلودگی ها می تواند ما را در ساختن نسلی پویا و با نشاط ذچار اختلال نماید.

مهدوی اضافه کرد: امروز آموزش و پرورش باید با پرهیز از سیاست زدگی و با بهره مندی از افکار عمومی همه علاقه مندانواقعی تعلیم و تربیت و همسویی شدید خانواده ها با مدارس و بهره گیری از تجربیات گرانسنگ گذشته و افراد نخبه و دلسوز گام های موثر در جهت موفقیت و پیشرفت بردارد.

وی ادامه داد: این مهم زمانی میسر خواهد شد که همه و همه در این خانواده بزرگ با هم باشند و متولیان امر با بیرون آمدن از اتاق های پولادین و قدم نهادن درو ادی مقدس مدرسه و قرار گرفتن درکنار پیش قراوران علم و همل یعنی معلمین خود را متعهد به انجام وظایف خطیری نمایند گه از ملزومات اصلی رسیدن به قله رفیع تعلیم و تربیت است.

رئیس آموزش و پرورش گناباد مبنای شکل گیری این نهاد را دانایی قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: جایگاه آموزش و پرورش به معنای خاص و عام آن، به عنوان زیربنای رشد و تعالی انسان ها در آستانه هزاره سوم، بر کسی پوشیده نیست. استفاده درست و بهینه از آموزش و پرورش نوین و کارآمد می تواند آینده ای بهتر را فراروی انسان قرار دهد.

جلوگیری از نفوذ اندیشه های سیاسی وجناحی مخرب در محیط تعلیم و تربیت،توجه به سند تحول بنیادین و سند چشم انداز برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در افق۱۴۰۴، تلاش جهت حذف کنکور گرایی، تلاش در جهت مهارت آموزی و حرفه آموزی به دانش آموزان، آموزش مهارت های زندگی اجتماعی و مسائل امدادی در مدارس، تلاش در جهت غنی سازی کتابخانه های موجود مدارس با کتاب و رسانه های دیجیتال، تلاش در جهت تربیت بدنی مدارس و توجه به بعد روحی و جسمی دانش آموزان، زیباسازی نمازخانه های مدارس با همکاری اولیا و مربیان و علاقه مندان، برگزاری کلاس های درس پرورشی در مساجد محل و نمازخانه مداری و تقویت رفتارهای دینی دانش آموزان برخی از برنامه مدیریت جدید آموزش و پرورش است که مهدوی به آن اشاره نمود.

 

اضافه‌ كردن نظر


.

 

تبادل لینک

نامه گناباد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب و تغییرات سایت خود آگاه میشوید.تاریخ

آمار بازديدكنندگان

هرگونه کپی برداری از مطالب این وب سایت  فقط در صورت درج لینک سایت مجاز است


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به هفته نامه نامه گناباد می باشد
support by sabokro: sabokro_ce@yahoo.com