چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397
آگهی
آگهی
آگهی

تبليغات

جهت درج تبليغات خود در اين وب سايت با

شماره 05337220130

تماس حاصل فرماييد

وب سايت نامه گناباد معتبرترين پايگاه خبري شهرستان گناباد

shariat گفتگو با سيد محمد علي شريعت سرمايه گذار معروف گنابادي PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 02 فروردين 1394 ساعت 23:58

یکی از پروژه های بزرگ اقتصادی در دست اقدام در شهرستان ، مجتمع تجاری و رفاهی شریعت است ، این پروژه که با سرمایه گذاری هنگفت سرمایه گذار بخش خصوصی صورت می گیرد ، چشم اندازی مثبت در جهت رونق کسب و کار شهرمان را ترسیم می کند لذا با هدف آشنایی بیشتر با سرمایه گذار این پروژه عظیم ، مصاحبه تلفنی با ایشان تنظیم گردیده ، که به خوانندگان محترم تقدیم می شود :

بعد از سلام و حوالپرسی از او خواستیم که معرفی مختصری از خود داشته باشد و او اینگونه خود را معرفی کرد :

سید محمد علی شریعت متولد شهر گناباد در سال 1306هجری شمسی هستم ، تحصیلات خودم را تا دیپلم در ایران به اتمام رساندم و در سال 1336 برای ادامه تحصیلات به آلمان رفتم و در آنجا در مدرسه تجارت مشغول به تحصیل شدم ، پس از اتمام تحصیلا در آلمان وارد تجارت فرش ( فقط فرش ایران ) شدم و یکی از بزرگترین فروشگاههای فرش ایران را در آلمان دایر کردم

در سال 1346 با یک خانم آلمانی ازدواج کردم و عقد و ازدواج قانونی ما در شهر کاخک و توسط آقای فیض انجام در آن زمان انجام شد ، نتیجه ازدواج من با همسرم نیز تولد 2 پسر و یک دختر بوده است و اکنون تمام آنها در آلمان هستند

من در گناباد متولد شده ام و به زادگاهم متعهد هستم

او در پاسخ به سئوال ما در خصوص اینکه چه احساسی نسبت به زادگاه و کشود خودتان دارید ، گفت :

فرزندان من مثل خودم شناسنامه و پاسپورت ایرانی دارند و سربازی خود را در ایان خدمت کرده اند ، وی می گوید در طول 58 سال اقامت در آلمان قلب ما در اینجا بوده و هر چه در توان داشته ام در زمان جنگ با ارسال دارو و در زمان زلزله با ساخت مدرسه سعی کرده ام دین خور را نسبت به کشورم ادا کنم ، همه اینها را وظیفه خود می دانم چرا که من در ایران و گناباد متولد شده ام و نسبت به زادگاهم متعد هستم و در هرجای جهان که بتوانم ، موفقیتی کسب کنم ،مردم زادگاهم را در این موفقیت شریک می دانم و سهم خودم را به زادگاهم ، ادا خواهم کرد ، در طول این سالها سعی کرده ام سالی حتی المقدور دوبار به ایران و گناباد بیایم ، تا از نزدیک با دوستان خود در اینجا دیدار کنم .

ذکر این نکته را نیز خالی از لطف نمی دانم که در یکی از همین سالها ، سال 1361 برای شرکت در سمینار فرش و اطاق بازرگانی ایران ، با دعوت رسمی رییس جمهور وقت آقای خامنه ای به ایران آمده بودم

پس از اینکه از او درباره انگیزه سرمایه گذاری در پروژه بزرگ شریعت سئوال کردیم ، جواب داد ،

تنها انگیزه من آبادانی شهرم گناباد بوده و این را وظیفه خود دانسته ام ، به عقیه من برای تکمیل کردن زنجیره تولید و فروش در شهرستان می بایسست همچنین سرمایه گذاری صورت می گرفت و اگر بتوانم قصد دارم برای توسعه و ایجاد شغل در شهرستان با دعوت از دوستان و سرمایه گذاران خارجی در گناباد ، اقدام کنم ، کارهایی برای توسعه گردشگری و اشتغال زایی مد نظرم می باشد ، که در دست پیگیری دارم

وقتی پرسیدیم که چه بسترهایی برای سرمایه گذاری در شهرستان فراهم است ، به ما گفت :

در گناباد بخاطر وجو د ظرفیتهای تاریخی مانند سفال ، می توان سرمایه گذاری های خوبی انجام داد ، همچنین برای تکمیل پروژه سیمان گناباد از یک سرمایه گذار خارجی دعوت کرده بودم که بخاطر تحریمهای ناج.انمردانه و به ناحق موکول به بعد شده است

از او پرسیدیم که پروژه پارکینگ طبقاتی که کلنگ احداث آن در جنب این مجتمع تجاری مدتی پیش به زمین زده شده ، به کجا کشید ، گفت :

این پروژه بدلیل مشکلاتی هم اکنون متوقف شده و اگر این مشکلات تا یکی دو ماه دیگر مرتفع نشود ، بناچار از احداث آن منصرف خواهیم شد

در یک سئوال دیگر درباره میزان همکاری مسئولین گنابادی ، با او پرسیدیم ، که گفت :

بطور کلی راض کننده و امیدوار کننده بوده که انشاءا... تداوم داشته باشد

میزان تمایل او برای تغییر نام خیابان غفاری به نام قبلی آن شریعت ، سئوال بعدی ما از ایشان بود ، که در پاسخ به ما گفت :

آیت ا... غفاری شخصیت مورد احترام ما و تمام ایرانیها هستند و ارزش شخصیت ایشان نیز بر هیچکس پوشیده نیست ، مکاتبه ای با فرزند ایشان در خصوص تغییر نام همین خیابان ،صورت گرفته که ایشان ، موافقت خود را با تغییر نام این خیابان اعلام داشته اند ، متعاقب آن شورای شهر گناباد نیز دو مصوبه در دو سال متمادی برای تغییر نام خیابان داشته اند ، ولی بهر صورت ، بهر گونه که صلاح دانسته شد ، مشکلی با آن نخواهم داشت .

در پایان این صحبت کوتاه او خواست که در واپسین روزها و لحظات سال 93 با مردم زادگاهش ، صحبتی داشته باشد و ما اینگونه شنیدیم ، مردم گناباد مردمی با محبت ، قدر شناس و قابل اعتمادند و من برای مردم زادگاه خود آرزوی سالی خوش و با برکت دارم و یقین بدانید ، تا لحظه ای که زنده باشم ، اندیشه توسعه و آبادانی شهرم را در سر خواهم داشت و تا آنجا که از دستم برآید ، برای اعتلای آن خواهم کوشید.

صادق ایزدی - هادی حیدری نیا

اضافه‌ كردن نظر

.

تبادل لینک

نامه گناباد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب و تغییرات سایت خود آگاه میشوید.

تاریخ

آمار بازديدكنندگان

هرگونه کپی برداری از مطالب این وب سایت  فقط در صورت درج لینک سایت مجاز است

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به هفته نامه نامه گناباد می باشد
support by sabokro: sabokro_ce@yahoo.com